על החברות שעוזרות לממש זכויות בביטוח לאומי

על החברות שעוזרות לממש זכויות בביטוח לאומי

יש אנשים שלא מסתדרים עם רשת האינטרנט ועם הטכנולוגיה המתקדמת עד כדי כך שאפילו זימון תור לביטוח לאומי לא נוח להם לבצע. מהסיבה הזו קמו מספר חברות שעוזרות לממש את הזכויות בביטוח לאומי. זה טוב זה רע? כל המידע בכתבה.

ביטוח לאומי

תוכן עניינים בכתבה: על החברות שעוזרות לממש זכויות בביטוח לאומי

חברות למימוש זכויות רפואיות

יש אנשים רבים שעבורם מימוש זכויות רפואיות הוא פרויקט שהם לא מצליחים להתמודד איתו. למרות אינספור שיפורים במערך מתן השירות של המוסד לביטוח לאומי עדיין אין זה פשוט לצעוד במבוך הבירוקרטי ועדיין יש לא מעט פעולות או תהליכים שעובדים בצורה מסובכת ומיושנת שגורמת להרבה אזרחים לוותר על מימוש הזכויות שמגיעות להם. על מנת להקל עליהם אפשר למצוא כיום לא מעט חברות חיצוניות שמבצעות את התהליך עבור האזרחים וחוסכים להם את ההתעסקות בזה.

באותן חברות עובדים אנשי מקצוע מתחומי הרפואה והבריאות שמכירים את הוועדות של ביטוח לאומי, יודעים מה הזכאויות השונות במצבים מגוונים ויודעים גם איך לוודא שכל הזכויות ניתנות וממומשות. העבודה שלהן מבוצעת תמורת עמלה ובזכותן הרבה יותר אזרחים יכולים ליהנות מהזכויות שמגיעות להם.

המלצה חמה שלנו בנושא ביטוח לאומי, גירושין וענייני משפחה היא על עורך דין אמיר בר-לב עורך דין גירושין בקריות.

איך פועלים עם חברה חיצונית למימוש זכויות רפואיות?

חשוב להכיר את החברות הפועלות בתחום זה ומציעות שירותים במיקור חוץ. מומלץ להיפגש עם הנציגים (ישנם מקרים שבהם הם יגיעו לביתו של אותו אדם על מנת להקל עליו או במקרים שבהם אין הוא יכול או מסוגל להתנייד), יראו את המסמכים שיש בידו, יבינו לעומק מה המצב הבריאותי שלו ומתוך ההכרות המעמיקה שלהם עם תקנות ונהלי המוסד לביטוח לאומי ימליצו איך להתקדם ומה הדרך הכי טובה לפעול. הדבר הראשון הוא לוודא שכל המידע הרפואי החשוב מעודכן בחלונות הדרושים של אתר ביטוח לאומי אזור אישי, על מנת שהמסמכים יהיו חשופים לעיניהם של פקידי המוסד. שנית, צריך לבדוק מה הסטטוס של בקשות שונות שנמצאות בתהליך.

דוגמה טובה לנושא תהיה: האם אותו אזרח כבר הופיע בפני ועדה רפואית? אם כן – האם יש החלטה מעודכנת באזור האישי של אתר ביטוח לאומי? האם אותו אדם קיבל זכאות לאחוזי נכות? יכול להיות שהוא נמצא באמצע התהליך וצריך עזרה לסיים ויכול להיות שהוא רק בשלב איסוף המסמכים ולא יודע איך להגיש בקשה להופיע בפני הוועדה הרפואית. בשני המצבים יכולים עובדי החברות החיצוניות לסייע לו ולהקל עליו.

אילו חברות קיימות לצורך סיוע במימוש זכויות רפואיות?

יש חברות מוכרות יותר או פחות לבנת פורן לדוגמא, היא חברה שמרבה לפרסם את עצמה באמצעי התקשורת והרבה אנשים מכירים את השם הזה, יש את זכותי וכמוני וחשוב מאד שלא להתבלבל בין חברות שהעיסוק שלהן הוא מימוש זכויות רפואיות של הלקוחות שלהן לבין פורטלים שבהם אפשר להתוודע לזכויות השונות ומסייעים בהבנת החוקים והתקנות.

 גם ביטוח לאומי מציע את שירות "יד מכוונת" שעומדת לרשות כל מי שיהיה מעוניין לקבל שירותים ללא תשלום. וכמובן שכל חברה תציג את המקרים המוצלחים שבהם היא הצליחה להשיג ולמצות את הזכויות של הלקוחות שלה ואף מעבר לזה. לפעמים הלקוח יגיע עם ידע חלקי שקשור במה מגיע לו ואילו הטבות הוא אמור לקבל מהמוסד לביטוח לאומי אך כאשר איש מקצוע מטעם החברה יעבור על המסמכים ויבין לעומק את המצב הבריאותי הוא ימצא בעצמו שייתכן ויש הטבות נוספות שאותו אדם יהיה זכאי להן ויעשה את כל מה שצריך על מנת למצות עבורו עד תום ולהשיג עבורו את המקסימום שהוא יכול.

שימו לב שכל חברה תציג את המקרים המוצלחים שבהם היא הצליחה להשיג ולמצות את הזכויות של הלקוחות שלה ואף מעבר לזה. לפעמים הלקוח יגיע עם ידע חלקי שקשור במה מגיע לו ואילו הטבות הוא אמור לקבל מהמוסד לביטוח לאומי אך כאשר איש מקצוע מטעם החברה יעבור על המסמכים ויבין לעומק את המצב הבריאותי הוא ימצא בעצמו שייתכן ויש הטבות נוספות שאותו אדם יהיה זכאי להן ויעשה את כל מה שצריך על מנת למצות עבורו עד תום ולהשיג עבורו את המקסימום שהוא יכול.

היתרון של פנייה אל חברות חיצוניות לצורך מימוש זכויות רפואיות

יש אנשים שלא מסתדרים עם רשת האינטרנט ועם הטכנולוגיה המתקדמת עד כדי כך שאפילו זימון תור לביטוח לאומי לא נוח להם לבצע. יש גם אנשים שהמצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם לצאת מהבית על מנת לעשות בעצמם את הסידורים הנדרשים בכל מה שקשור למוסד לביטוח לאומי.

אז קודם כל, כאשר יעשה את זה עבורם איש מקצוע שבקיא בנהלי המוסד ויידע בדיוק איך הדברים צריכים להתבצע – כבר יהיה להם יותר נוח. השלב הבא יהיה לבצע את כל התהליך ממש מן ההתחלה על מנת שהם לא יפסידו שום דבר ואכן יצליחו בסופו של דבר ליהנות מההטבות שמגיעות להם. הצפי הוא שעם הזמן ההתעסקות וההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי תהיינה קלות ונוחות יותר אך כל עוד זה עדיין לא קורה – טוב שיש חברות שאפשר לפנות אליהן ולקבל מהן את השירותים החיוניים האלה של מימוש זכויות רפואיות.

ומה עוד?

שימו לב: המידע המוצג בכתבה זו הוא אינו מידע או ייעוץ משפטי בשום צורה. הכתוב לא מחליף התייעצות עם עורך דין או בעל מקצוע בתחום ולא מכוון לייעוץ בשום אופן. המטרה שלנו באתר מרכז הידע הוא לעזור לכם להתמצא במידע הרב שנמצא ברשת, ולתת מענה אמין ככל האפשר למידע שאתם זקוקים לו.

עוד עניינים מעניינים במרכז הידע:

ביטוח לאומי טלפון

סקירה מקיפה של מוקד שירות הלקוחות בטלפון של ביטוח לאומי

ביטוח לאומי הוא גוף ממשלתי המספק מגוון רחב של שירותים לציבור הרחב, כגון קצבאות, הטבות, ושירותים נוספים. על מנת לקבל את השירותים הללו, הציבור יכול ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות בטלפון של ביטוח לאומי. בכתבה זו נסקור באופן מקיף את מוקד שירות הלקוחות הטלפוני של המוסד הממשלתי – אולי החשוב ביותר.

להמשך קריאה >>
אתר ביטוח לאומי

אתר ביטוח לאומי – מאז ועד היום

אתר הביטוח הלאומי הוא כלי חשוב עבור מיליוני מבוטחים בישראל. האתר מספק מידע עדכני על זכויות ושירותים, ומאפשר לבצע מגוון פעולות באופן מקוון, ללא צורך לבקר בסניף הביטוח הלאומי.
האתר עבר מספר שינויים משמעותיים לאורך השנים, כולל שיפור הנגישות, הוספת שירותים דיגיטליים, ושיפור חווית המשתמש. בכתבה קצרה, אך מרתקת, סיפרנו מה בדיוק קורה היום באתר הביטוח הלאומי, ולאן פניו של ממשק האונליין מועדות?

להמשך קריאה >>