ארגון יד מכוונת של ביטוח לאומי

ארגון יד מכוונת של ביטוח לאומי

מהו ארגון יד מכוונת של ביטוח לאומי? איך הארגון עוזר להתכונן לוועדות הרפואיות במוסד לביטוח לאומי? איך פונים אל אותו ארגון בבקשה לעזרה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

ביטוח לאומי

תוכן עניינים בכתבה: ארגון יד מכוונת של ביטוח לאומי​

ארגון יד מכוונת

מהלך החיים אינו צפוי עבור אף אדם ואי אפשר לדעת מה יוליד יום. אנשים בריאים וכשירים לעבודה עלולים למצוא את עצמם ביום בהיר אחד חולים או לא מסוגלים לצאת לעבודה בשל סיבה רפואית זו או אחרת. במקרים כאלה הם יפנו לבקשת עזרה מהמוסד לביטוח לאומי במדינה שהוא הגוף שמבטח את האזרחים ודואג להם בדיוק במקרים כאלה. על מנת לקבל הכרה בנכות פיזית שלא מאפשרת יציאה לעבודה ופרנסה עצמאית צריך לעבור ועדה רפואית מטעם המוסד וכיום ידוע שיש חשיבות גבוהה להגיע מוכנים ככל האפשר לוועדה הזאת.

מדובר לא פחות ולא יותר מאשר בוועדה חורצת גורלות ומאיישים אותה אנשי מקצוע מתחומי הרפואה והרווחה. בעזרת הכנה נכונה לקראת הופעה בוועדה יהיה קל יותר גם לדעת לקראת מה הולכים וגם להגיע מוכנים, מה שיעלה את הסיכוי לקבל הכרה במצב הבעייתי ואת קבלת הסיוע הכספי מהמוסד לביטוח לאומי.

הכנות לקראת ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי

מרכזי יד מכוונת פרוסים בכל רחבי הארץ ואפשר לקבל מהם ייעוץ ללא תשלום לקראת ההשתתפות בוועדה הרפואית של ביטוח לאומי. לפני כל זה ואפילו לפני הגשת מסמכים רפואיים מאד מומלץ לפתוח באינטרנט את אזור אישי ביטוח לאומי בעזרת סיסמה שמקבלים או באמצעות התחברות דרך הודעת SMS לטלפון הנייד. תהליך ההתחברות הראשונית הוא קל ומהיר וכדאי מאד להכיר את האפשרות הזאת. בדומה לאתר של המוסד לביטוח לאומי גם כאן אפשר למצוא מידע רב ומגוון אודות שירותי המוסד אך לאחר ההתחברות אפשר למצוא ממש מידע שנוגע אך ורק לאותו אזרח שהתחבר.

בדרך זו הוא יכול להגיש תביעות, להעלות מסמכים רפואיים, לבקש בקשות או לעדכן סטטוס אודות המצב האישי שלו. כאן גם יופיע המועד שבו מתכנסת הוועדה הרפואית על מנת להבין את המצב הרפואי שלו ולדון במצבו. דרך האזור אישי באתר ביטוח לאומי, הוא יכול לקבל עדכון על מיקום הוועדה, היום והשעה ולאשר את ההגעה שלו. דרך האתר של המוסד הוא גם יכול להתוודע לארגון יד מכוונת ולשירותים שהוא יכול לקבל מהארגון.

מה צריך לדעת על ארגון יד מכוונת?

כאמור, מדובר בגוף שפועל ללא תשלום מצד האזרחים והם יכולים להגיע ולקבל ייעוץ לפני שמתקיימת הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי שתדון במצבם ובתביעתם להכרה בנכות. במרכזים אלה אפשר לקבל הסברים מעמיקים ומקיפים על הפעולה של הוועדה הרפואית, אילו אנשי מקצוע מאיישים אותה, הכנה של התיק הרפואי האישי של כל אחד ואחד וכמובן מתן טיפים ועצות אישיות מה לעשות בזמן הוועדה, מה להגיד ומה לא להגיד.

מדובר אמנם במידע והכוונה אישיים שיהיו מתאימים באופן אישי ופרטני לכל אזרח או אזרחית שפונים ולכן אפשר לקבל מהעובדים שם מידע רב שלא מופיע באתרים של ביטוח לאומי מידע אישי. חשוב מאד לפנות למרכזים אלה מספיק זמן מראש לפני התכנסות הוועדה וכך אפשר להיות בטוחים שההגעה לוועדה תהיה מלאת ביטחון עצמי. יש מי שבנוסף לקבלת ייעוץ ממרכזי יד מכוונת בוחר להיות מיוצג בוועדה על ידי עורך דין שבקיא בתחום ומתמחה בו, גם זו החלטה שכדאי לחשוב עליה בחיוב.

איך פונים למרכזי יד מכוונת?

כאמור, לא בכל עיר קיים סניף של המרכז ולכן חשוב לוודא היכן יש מרכז שיהיה נוח להגעה עבור אותו אזרח. כאשר יודעים מספיק זמן מראש על התכנסות הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי חשוב לקבוע פגישה כמה שיותר מוקדם על מנת שיהיה מספיק זמן במידה ויהיה צורך להשלים מסמכים.

למשל, דרך החלק באתר ביטוח לאומי – מידע אישי אפשר לדעת אילו מסמכים לכל הפחות צריך או כדאי להצטייד בהם ובכל מקרה כאשר הפגישה במרכז יד מכוונת נקבעת גם כן מספיק זמן מראש לפני הוועדה הרפואית עצמה הרי שיהיה לאותו אזרח מספיק זמן להתארגן כראוי ולהשלים את המסמכים שהומלץ לו להצטייד בהם ולהגיע כשהם בהישג יד. אל המרכז אפשר לפנות דרך הטלפון או כתובת הדואר האלקטרוני, לקבל מענה ולקבוע מועד לפגישה. חשוב להגיע גם לפגישה זו מוכנים על מנת שאפשר יהיה לקבל מהעובדים המקצועיים שם את כל המידע החשוב והמהותי אודות הוועדה ואת כל המידע שקשור ספציפית לאזרח הזה.

שימו לב: המידע המוצג בכתבה זו הוא אינו מידע או ייעוץ משפטי בשום צורה. הכתוב לא מחליף התייעצות עם עורך דין או בעל מקצוע בתחום ולא מכוון לייעוץ בשום אופן. המטרה שלנו באתר מרכז הידע הוא לעזור לכם להתמצא במידע הרב שנמצא ברשת, ולתת מענה אמין ככל האפשר למידע שאתם זקוקים לו.

עוד עניינים מעניינים במרכז הידע:

תפריט נגישות