ביטוח לאומי מציג: חסכון לכל ילד

ביטוח לאומי מציג: חסכון לכל ילד

דרך אזור אישי של ביטוח לאומי אפשר להתחיל לשמור כסף בצד עבור הילדים שלכם! על התכנית העניינת של ביטוח לאומי חסכון לכל ילד, ומידע נוסף בכתבה הבאה.

ביטוח לאומי אזור אישי

תוכן עניינים בכתבה: חסכון לכל ילד

תכנית חסכון לכל ילד

המוסד לביטוח לאומי הוא הגוף במדינה שמסייע לאזרחים כאשר הם נקלעים לבעיה ואין הם יכולים לפרנס את עצמם. המוסד פועל כזרוע ביצועית של המדינה והוא הגוף שאחראי על תשלומים כמו קצבאות, תמלוגים או הטבות כאלה ואחרים שמגיעים לאזרחים בשל מצבים אישיים שקשורים בהם. בכל מה שקשור לילדים, מלבד סיוע ותמיכה במשפחה שיש בה ילד נכה או חולה, המוסד לביטוח לאומי אחראי על תשלום קצבת ילדים מדי חודש עבור כל משפחה ובשנים האחרונות גם על תכנית חסכון לכל ילד. חשוב מאד להכיר את התוכנית ואת דרך ההתאמה שלה לכל ילד ולכל הורה.

דרך האתר של ביטוח לאומי אזור אישי אפשר לקבל מידע אישי אודות ההשתתפות בתוכנית וכך לדעת לאיזו תוכנית משתייך כל ילד. תחת תנאים מסוימים יכולים ההורים לבחור היכן הם רוצים שהחסכונות של הילדים שלהם יהיו מנוהלים וגם את זה אפשר לראות דרך אתר אישי ביטוח לאומי. לאחר שמבינים את הרציונל של תוכנית החסכון, את המהות שלה וכמובן את החשיבות שלה – קל יותר לעקוב אחרי התשלומים ולוודא שסכום הכסף הולך וגדל.

מהי תכנית חסכון לכל ילד?

על מנת להקטין או למזער ככל האפשר את הסיכון שאדם זה אחר, ללא קשר בגילו כעת, יהיה ללא הכנסות ולא יוכל לפרנס את עצמו, יצאה המדינה בתוכנית ממשלתית לפני כמה שנים שבה הוחלט על העמדת סכום כסף של 50 ₪ מדי חודש עבור כל ילד מתחת לגיל 18 בין אם בחסכון בקופות פקדון בבנקים ובין אם בהשקעה דרך בתי ההשקעות שהמדינה יצרה איתם קשר. דרך שירות אישי ביטוח לאומי יכול היה כל הורה לבחור עבור כל אחד מהילדים שלו את הדרך והמקום שבו הכסף שלו ייחסך.

בנוסף ניתנה האפשרות להורים לבחור האם הם מעוניינים להשקיע באותו אפיק השקעה גם את קצבת הילדים שהם מקבלים לחשבון הבנק שלהם. הרציונל הוא שכסף זה משויך לכל ילד על פי מספר תעודת הזהות שלו ואין הוא ניתן למשיכה לפני ההגעה לגיל הבגרות. מכיוון שבגיל 18 אמור אותו ילד להתגייס לצבא הרי שמצד אחד תוכנית החסכון תהיה פתוחה בפניו בגיל 18 למשיכת הכספים אך תמשיך לצבור תשואה עד שיגיע לגיל 21. המידע של ביטוח לאומי אישי באתר האינטרנט של המוסד כולל את כל המידע אודות התוכנית וכמובן את המסלול שבחרו ההורים עבור כל ילד.

מה עושים עם הכספים של חסכון לכל ילד?

לאחר השחרור מהצבא עומדות בפניו של הצעיר אינספור אפשרויות בנוגע לדרך שבה הוא רוצה להתחיל את החיים הבוגרים שלו. חלק לא מבוטל של אפשרויות אלה דורש סכומי כסף לא קטנים ולכן סכום כסף שעומד לרשותו מאז שהיה ילד יכול לסייע לו לעשות את צעדיו הראשוניים, בלי להקשות על ההורים המתבגרים שלו ובלי, חלילה, להפוך לנטל על מוסדות המדינה. בגיל זה הוא יכול להירשם בעצמו לאתר של ביטוח לאומי – מידע אישי, לוודא שכל הפרטים האישיים שלו נכונים ומעודכנים, לדעת מה סכום הכסף אשר עומד לרשותו ועל פי תחומי העניין והזיקה שלו לקבל את ההחלטה איך הוא ממשיך, שלא לומר מתחיל את החלק הבוגר של החיים שלו.

הילד יוכל בעתיד לפתוח עסק או להיכנס כשותף לעסק, הוא יכול להשתמש בכספים ללימודים או אפילו להשתמש בהם כחלק מההון האישי המקדים שלו לקניית דירה למגורים או השקעה. דרך אזור אישי ביטוח לאומי הוא יידע בדיוק מה סכום הכסף שיש לו וכך יוכל לקבל את ההחלטות החשובות עבורו על פי מה שהוא רוצה לעשות ואיך שהוא רואה את החיים שלו מתקדמים.

מה עוד כדאי לדעת על תוכנית חסכון לכל ילד?

אנשים רבים רואים בחסכונות של הילדים שלהם ערוצי השקעה לכל דבר ועניין ומכיוון שמדובר בהשקעה לטווח ארוך מאד הם עושים את השיקולים שלהם איך לבחור את מסלול ההשקעה, את רמת הסיכון ומכאן את גובה התשואה הצפוי. זו הדרך הנכונה להסתכל על עניין זה, שכן ממילא מדובר בכספים שרק הילדים יוכלו לעשות בהם שימוש לאחר שישתחררו מהצבא. עבור הצעירים שמשתחררים ולא יודעים מה לעשות או לאן לפנות זהו סכום כסף גבוה מאד אשר בעזרתו הם יכולים לעשות את הצעדים הראשוניים בעולם הבוגרים, לבחון לעומק את האפשרויות שעומדות לרשותם וכך לקבל את ההחלטה איך לעשות שימוש מושכל ויעיל בכסף הזה לטובת סלילת דרך קדימה.

ומה עוד אפשר לקרוא על ביטוח לאומי?

שימו לב: המידע המוצג בכתבה זו הוא אינו מידע או ייעוץ משפטי בשום צורה. הכתוב לא מחליף התייעצות עם עורך דין או בעל מקצוע בתחום ביטוח לאומי ולא מכוון לייעוץ בשום אופן. המטרה שלנו באתר מרכז הידע הוא לעזור לכם להתמצא במידע הרב שנמצא ברשת, ולתת מענה אמין ככל האפשר למידע שאתם זקוקים לו.

עוד עניינים מעניינים במרכז הידע:

ביטוח לאומי טלפון

סקירה מקיפה של מוקד שירות הלקוחות בטלפון של ביטוח לאומי

ביטוח לאומי הוא גוף ממשלתי המספק מגוון רחב של שירותים לציבור הרחב, כגון קצבאות, הטבות, ושירותים נוספים. על מנת לקבל את השירותים הללו, הציבור יכול ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות בטלפון של ביטוח לאומי. בכתבה זו נסקור באופן מקיף את מוקד שירות הלקוחות הטלפוני של המוסד הממשלתי – אולי החשוב ביותר.

להמשך קריאה >>
אתר ביטוח לאומי

אתר ביטוח לאומי – מאז ועד היום

אתר הביטוח הלאומי הוא כלי חשוב עבור מיליוני מבוטחים בישראל. האתר מספק מידע עדכני על זכויות ושירותים, ומאפשר לבצע מגוון פעולות באופן מקוון, ללא צורך לבקר בסניף הביטוח הלאומי.
האתר עבר מספר שינויים משמעותיים לאורך השנים, כולל שיפור הנגישות, הוספת שירותים דיגיטליים, ושיפור חווית המשתמש. בכתבה קצרה, אך מרתקת, סיפרנו מה בדיוק קורה היום באתר הביטוח הלאומי, ולאן פניו של ממשק האונליין מועדות?

להמשך קריאה >>