קצבאות הפסקת עבודה בביטוח לאומי

קצבאות הפסקת עבודה בביטוח לאומי

במידה ואתם זכאים מסיבה כזו או אחרת לקצבאות של הפסקת עבודה – הסברנו ואיך מגישים את בקשה לקצבה דרך האתר או דרך קביעת תור ישיר באחת מלשכות הביטוח הלאומי. בנוסף כתבנו על הסוגים שונים של קצבאות להפסקת עבודה ועל היכולת של ביטוח לאומי לסייע למי שלא עובד.

תוכן עניינים בכתבה: קצבאות הפסקה עבודה בביטוח לאומי​

קביעת תור ביטוח לאומי

קצבאות – הפסקת עבודה

הפסקת עבודה היא מצב לא נעים שיכול להוביל לכמה וכמה תופעות לוואי עבור אדם שהיה רגיל לעבוד ובעבודה סדירה ורציפה במשך הרבה מאד שנים, אפילו במשך כל חייו ומגיע למצב שבו הוא נאלץ להפסיק לעבוד. ישנם סוגים שונים של הפסקת עבודה וחשוב להכיר אותם אך חשוב מכך – מומלץ מאד לדעת איך להתמודד עם המצב הזה של הפסקת עבודה ואיך מוסדות המדינה יכולים לעזור לאזרחים שמוצאים את עצמם ללא הכנה מוקדמת ללא עבודה.

ברגע שנוצר מצב שמונע מאדם זה או אחר לעבוד כפי שמצופה ממנו עליו לעדכן בכך את מוקד ביטוח לאומי על מנת שאפשר יהיה להניע את המנגנון של בחינת האפשרות שלו לקבלת קצבה או סיוע כספי במהלך תקופה זו. יש מי שעושה את זה בעצמו באמצעות האתר של ביטוח לאומי אזור אישי, בעזרת קוד סודי והעלאת מסמכים רלוונטיים לאזור האישי שלו באתר, ויש מי שיבדוק על ביטוח שעות פתיחה של הלשכה הממוקמת בסמיכות למקום מגוריו על מנת לגשת לשם ולהגיש את המסמכים הרלוונטיים.

סוגים שונים של הפסקת עבודה

מה שרלוונטי בכל מה שקשור להפסקת עבודה הוא העניין שבו אותו אדם שמפסיק לעבוד לא יכול לפרנס את עצמו ואת בני המשפחה שלו, בעיקר ילדים צעירים אם יש לו. המוסד לביטוח לאומי צריך להיחלץ לעזרתו על מנת שיוכל להמשיך ולקיים חיים נורמליים.

כדאי מאד לבצע זימון תור אל ביטוח לאומי על מנת לשבת בצורה אישית עם נציג המוסד, להבין בדיוק את ההשלכות של המצב, לקבל ממנו מידע אודות האפשרויות אשר עומדות בפניו וכמובן לתת את כל המסמכים הרלוונטיים שקשורים בבקשה שלו. אחד הנושאים החשובים של הנושא של הפסקת עבודה הוא הבטחת הכנסה, שבו המוסד לביטוח לאומי דואג להשלים את ההכנסה לבני זוג שההכנסות שלהם נמוכות ולא מאפשרות שלהם להתקיים בכבוד ולדאוג לצרכיהם של הילדים שלהם. קצבה זו גם ניתנת למי שממתין לעדכון של אחוזי נכות ובינתיים לא עובד.

הצורך לסייע למי שלא עובד

מי שפתאום מוצא את עצמו במצב שבו הוא לא עובד חייב ליצור קשר בדחיפות דרך אתר ביטוח לאומי צור קשר ולדווח על המצב שלו. הוא יכול לעשות את זה דרך הטלפון או דרך אתר האינטרנט וכאמור אפשר גם דרך זימון תור ביטוח לאומי ולגשת ללשכה הקרובה למקום המגורים כדי לעשות סדר במצב האישי ובכל ההשלכות שלו על העתיד ועל ההכנסות של אותו אזרח. מי שיש לו קוד סודי ביטוח לאומי יכול להגיש תביעה להבטחת הכנסה, למשל, דרך אתר האינטרנט. הוא ממלא את הטופס המקוון, חותם במקומות הנדרשים וכמובן מוצא את המקום שבו יש לבצע ביטוח לאומי שליחת מסמכים רלוונטיים לתביעה ולבקשה שלו.

הוא יקבל אישור על הגשת הבקשה ועל העלאת המסמכים וכעת יהיה עליו להמתין שיתבצע טיפול בהם והוא יקבל עדכון על הסטטוס שנקבע לו ועל גובה הקצבה שהוא יקבל בשל כך. אגב זהו המצב גם כאשר מדובר בעניינים הקשורים לאבטלה. כאשר אזרח זה או אחר נמצא בין עבודות הוא יכול להגיש תביעה על פי הנחיות החוק לקבלת דמי אבטלה על מנת להמשיך ולקיים את עצמו גם כאשר אין לו הכנסה קבועה דרך מקום עבודה מסודר.

הפסקת עבודה לסוגים שונים של עובדים

עובדים שכירים שמצאו את עצמם ללא עבודה או פרנסה בשל פשיטת רגל של מקום העבודה שלהם יכולים לפנות דרך טלפון ביטוח לאומי כדי להבין את המצב שלהם ואיך המדינה יכולה לעזור להם במצב שאליו הם נקלעו שלא באשמתם. מצד אחד – אין הם מובטלים על פי ההגדרות של המוסד לביטוח לאומי אך הם בהחלט מוצאים את עצמם ללא עבודה וללא יכולת לפרנס את עצמם ולתמוך בבני המשפחה שלהם.

גם כאן יש אפשרות לבצע קביעת תור ביטוח לאומי וחשוב מאד לעשות את זה כמה שיותר מהר על מנת שלא לפספס שום פרק זמן שבו אפשר לקבל הטבות וזכויות מהמוסד לביטוח לאומי. יש תאריכים שייחשבו כקובעים לקבלת הטבה זו או אחרת ולכן חשוב לפנות ללא עיכובים על מנת שהתאריכים הנכונים יהיו אלה שיהיו מעודכנים במערכות של מוסדות המדינה.

עוד הסברים על ביטוח לאומי:

שימו לב: המידע המוצג בכתבה זו הוא אינו מידע או ייעוץ משפטי בשום צורה. הכתוב לא מחליף התייעצות עם עורך דין או בעל מקצוע בתחום ולא מכוון לייעוץ בשום אופן. המטרה שלנו באתר מרכז הידע הוא לעזור לכם להתמצא במידע הרב שנמצא ברשת, ולתת מענה אמין ככל האפשר למידע שאתם זקוקים לו.

עוד עניינים מעניינים במרכז הידע:

תפריט נגישות